Відповіді на запитання про тероборону

Відповіді на запитання про тероборону
  • Тероборона — це окремі війська у складі Збройних сил. Їхні учасники, як і інші підрозділи захищають наші кордони та виборюють свободу.
  • У нашій області сформована 120-та окрема бригада Територіальної оборони України. 
  • Її бійцями є чоловіки та жінки різного віку та з різним військовим досвідом. 

«Зараз на територіальну оборону покладено багато важливих завдань, які виконуються із честю. Окремі підрозділи виведені на передові позиції. Наші побратими дають відсіч російським окупантам. Ми обов’язково вистоїмо у цій боротьбі з ворогом. Для цього щоденно відточуємо військову майстерність особового складу, маємо необхідну амуніцію та опановуємо нові види озброєння», — йдеться на офіційній сторінці 120 бригади територіальної оборони.

Ми зібрали для вас відповіді на найпоширеніші запитання, які стосуються служби у лавах тероборони України. 

Чи можуть тероборону відправити на передову?

Так. Володимир Зеленський 10 червня підписав Закон про надання можливості територіальній обороні виконувати завдання у районах ведення бойових дій. З документом можна ознайомитися за посиланням: https://cutt.ly/tKF91L1.

Відео дня

Вже 12 червня цей Закон набрав чинності. 

У ньому йдеться про те, що раніше завдання тероборони виконувалися поза межами районів ведення бойових дій. Зараз же — рішення про виконання завдань територіальної оборони в районах ведення воєнних (бойових) дій приймається Головнокомандувачем Збройних сил України.

Які переваги та пільги для учасників тероборони?

Верховна Рада ще 15 березня визнала бійців тероборони ветеранами війни. Відповідні зміни внесли до Закону №7151 «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», прирівнявши добровольців Територіальної оборони ЗСУ до ветеранів війни.

Тож бійці ТрО можуть отримати статус учасника бойових дій чи статус особи з інвалідністю внаслідок війни.

Як читаємо на сторінці Безоплатної правової допомоги, ці статуси надають тільки, якщо військовий стримував ворожу агресію у зоні бойових дій не менше, ніж 30 календарних днів. Детальніше про документи, які є підставою для надання статусу учасника бойових дій, можете дізнатися за посиланням: https://cutt.ly/MKGtvTg

Якщо вищезгаданий статус після припинення воєнного стану у бійця тероборони буде, то передбачені наступні пільги:

Також з квітня здійснили перерахунки пенсій членам сімей загиблих військовослужбовців. Це стосується також членів сімей загиблих добровольців територіальної оборони.

Мінімальні гарантії щодо пенсій членам сім’ї загиблого військовослужбовця передбачають, що така пенсія на кожного члена сім’ї складає не менше:

Інформацію про пільги ми брали з офіційного вебпорталу парламенту України. Прочитати деталі можна за посиланням: http://surl.li/buuig

Чи можуть представники тероборони вручати повістки?

Так. Як пояснили нам на гарячій лінії Безоплатної правової допомоги, повістку вручити може насамперед співробітник територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП). Але також їх можуть вручати уповноважені особи органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, фізичні особи-підприємці, керуючі багатоквартирних будинків. 

Цими уповноваженими особами можуть бути й представники ТрО. Однак вони не мають права «на коліні» заповнювати вам повістку. Остання має бути підписана керівником ТЦКСП та з поставленою печаткою. 

На повістці вже мають бути вказані ваші дані. Заповнювати пустий бланк представник ТрО не має права. Така повістка є порушенням. 

Де дізнатися деталі про формування ТрО у нашому регіоні?

У Сил територіальної оборони ЗСУ є гаряча лінія: 0 800 507 028. Штаб ТрО також запустив сайт для дистанційної самопідготовки тероборонівців. Там є матеріали з вогневої підготовки, тактичної медицини, тактичної підготовки, виживання солдатів у різних умовах, військової топографії, підготовки зі зв’язку та інших дисциплін.

Також деталі ви можете дізнатися за телефонами Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки: 

  • Вінницький ОТЦК та СП: (0432) 66-06-35
  • Вінницький ОМТЦК та СП: (0432) 61-21-05
  • Вінницький РТЦК та СП: (0432) 61-21-05
  • Гайсинський РТЦК та СП: (04334) 2-51-41
  • Жмеринський РТЦК та СП: (04332) 5-18-33
  • Могилів-Подільський РТЦК та СП: (04337) 6-60-77
  • Тульчинський РТЦК та СП: (04335) 2-23-72
  • Хмільницький РТЦК та СП: (04338) 2-26-82

Наталія КОРПАН

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up