Неякісні послуги? Як і куди скаржитися

  • Називаємо речі своїми іменами
  • Автор: Називаємо речі своїми іменами
  • З 2014 року редакцію знову очолила Тетяна Лозінська. Політика газети "RIA-Козятин" стала більш опозиційною до існуючої влади. В цьому блоці публікуються думки людей, які поділяє редакція.

  • access_time

Трохи більше тижня тому, 6-го березня, відбулося засідання уряду з питань покращення бізнес-клімату в Україні. Одним з затверджених рішень стало скасування обов’язкового ведення книги відгуків і пропозицій на виробництвах, в торгівлі та закладах громадського харчування. У своєму повідомленні уряд констатував, що дана книга запроваджена ще за радянських часів, з метою захисту прав споживачів через фіксацію у ній фактів їх порушення, рекомендацій та відгуків, мовляв, пережиток минулого. Уряд заявляє, що, на даний момент, така форма захисту недієва, та наголошує: «на практиці існує низка сучасних і більш дієвих інструментів для споживачів захистити свої права: можливість залишати відгуки на сайтах закладів.., прямі звернення до Держпродспоживслужби, Державної фіскальної служби, суду». Скасування книг, як підрахували чиновники, дозволить зменшити фінансові витрати всіх підприємств на 125 млн грн на рік.

Ось лише, яким саме чином скасування книги відгуків і пропозицій допоможе підприємствам зекономити вказану суму, уряд не пояснив.

Одне можна сказати впевнено — у багатьох споживачів забрали один із інструментів захисту. Адже, погодьтесь, що не всюди інтернет-мережа є доступною, що старше покоління не вміє ним користуватися, не всі заклади мають власні інтернет-сторінки.

Тай давайте по-чесному: хто з нас з вами буде одразу бігти до суду і витрачати кошти на судові збори і написання позовних заяв чи скарг в рекомендовані урядом установи, якщо нам продадуть неякісний товар чи нададуть погані послуги?!

Думаю, мало хто, а загалом ніхто! Ніхто не буде витрачати свій час на захист своїх інтересів у побутовому житті. До речі, хотілося б зазначити, що у багатьох закладах громадського обслуговування відвідувачі залишають у книзі відгуків і пропозицій слова подяки закладу та персоналу за гарний сервіс та ставлення.

Тетяна Шевчук, юрист

 

Коментарі (0)
Паразити на тілі листонош і населення України

Подивившись телепередачу «Формат України» за темою зарплат міністрів та їх заступників, керівників державних...

Спалював себе. Світив іншим. Пам`яті лікаря

Олександр Федорович Юхимчук народився в місті Козятин в сім`ї залізничників 7 лютого 1943 року. Закінчив Вінницький медінститут...

Неякісні послуги? Як і куди скаржитися

Трохи більше тижня тому, 6-го березня, відбулося засідання уряду з питань покращення бізнес-клімату в Україні. Одним з затверджених...

Від коштів, які надійшли до держбюджету за рахунок розмитнених автомобілів, держава у березні-квітні зробить додаткові виплати...

Новини за сьогодні

Новини Козятина за сьогодні

20:01 Без паперових довідок та карток: Україну планують перевести на е-лікарняні 16:33 Присяга міської голови, надбавки і матеріальна допомога: як пройшла перша сесія нової ради photo_camera 16:09 Його хотіли знищити, але не вийшло: історія нашого вокзалу photo_camera 15:54 В Україні готуються до жорсткого локдауну. Що про це відомо? Від читача 13:46 Козятинська податкова інспекція випереджає час 14:26 Коронавірусні дані Козятинщини: +5 нових інфікованих та дві смерті 13:25 Акція «Добрий Козятин» продовжується. Долучайтесь 13:11 Краще носити маски в громадських місцях. Вона захищає від заражень у 80% випадках 10:27 Перша сесія 8 скликання в Козятині. Як все було? (Оновлено) play_circle_filled 10:18 COVID: в Україні + 12 287 нових інфікованих. Дані по регіонах 09:50 «Хотів залишити голубів подихати голодною смертю на горищі» photo_camera 08:34 Про погоду у Козятині сьогодні, 24 листопада
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up