Презентували документальний фільм про Тимка Падуру

Презентували документальний фільм про Тимка Падуру

У п’ятницю, 18 жовтня, у Вінниці, у великій залі обласного молодіжного центру «Квадрат» презентували документальний кінофільм про життя та творчість відомого українсько-польського поета та композитора, автора знаменитої пісні «Гей, Соколи!» Тимка (Тимоша) Падуру (1801-1871).

Кінофільм тривалістю 40 хвилин відзнято за мотивами книги історика та краєзнавця Миколи Купчика «Стежками Тимка Падури (хронологія та географія життя і творчості)». Автор сценарію та режисер – Віталіна Приймак.

– Нам вдалося об’єднати зусилля влади та громадськості і створити культурний продукт, який вже привернув увагу до непересічної особистості Тимка Падури, відновити пам'ять про нього та популяризувати його творчість, яка просякнута національно-патріотичними ідеями та вірою у краще майбутнє України –, зазначила Ольга Маліновська.

– Фільм відзнято за мотивами моєї книги, де я дещо відійшов від епічності образу Тимка Падури. Поет зображується зі своїми сильними і слабкими сторонами, переживаннями, успіхами та невдачами, життєвою філософією з метою більш повного розкриття його образу, – відзначив Микола Купчик.

Зазначимо, що книга «Стежками Тимка Падури» містить світлини різних періодів життя поета, перелік усіх творів композитора, а також відомості про ключові віхи його життя та творчості.

За словами Миколи Купчика, складність дослідження історичної постаті та творчості Тимка Падури полягає у тому, що він досить оригінально писав свої твори: українською мовою, але з використанням польських літер.

Нагадаємо, що цього року відбувся І Міжнародний фестиваль «Гей, Соколи!» у с. Махнівка Козятинського району. Місце проведення символічне: у Махнівці завершився життєвий шлях Тимка Падури.

За інформацією Вінницької облдаржадміністрації
Коментарі (1)
  • Лика Семчук

    Вітаємо! Маємо надію отримати копію..
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up