Проблеми забезпечення якісною питною водою жителів міста

Проблеми забезпечення якісною питною водою жителів міста

Нами здійснюється плановий моніторинг якості питної води, яку споживають жителі району та міста Козятин (згідно з вимогами Регламенту взаємодії територіальних органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів та державних установ Міністерства охорони здоров’я).

У Козятині вода для досліджень відбирається в 10 контрольних точках водогінної мережі та громадських колодязів. Дослідження проводяться на відповідність вимогам безпеки з мікробіологічних вимог безпеки,  мікробіологічних показників, хімічних та органолептичних.

За минулий рік із водогінної мережі міста була відібрана 31 проба води для дослідження на бактеріологічні показники. Із них не відповідали показникам безпечності 4 проби (школа №1, школа-інтернат, дитячі дошкільні навчальні заклади №3, №5).

Із громадських колодязів, яких на обліку у нас 17, відібрано 58 проб води. Із них не відповідали нормативам 48 (це 82,8%). Безпечною за мікробіологічними показниками була вода в колодязі на вул. Героїв Майдану, №9 та на Довженка, 105.

На відповідність вимогам за хімічним складом було відібрано 29 проб води із водогінної мережі. Із них 2 не відповідало вимогам безпеки за вмістом заліза (вул. Володимира Великого (школа-ліцей) та на вул. Грушевського, 64).

Із громадських колодязів відібрано 55 проб води. Із них не відповідало нормативам безпечності 20 проб води. Із загальної жорсткості та наявності нітратів – 2 (вул. Пушкіна, 28, Катукова, 25). За нітратами – 5 (вул. Космонавтів, 52, Володимира Великого, 23-25, Грушевського, 21, Склярова, 1, Шевченка, 1). За вмістом аміаку – 2 (вул. Грушевського, 25, Грушевського, 45). За загальною жорсткістю – 10 проб води (вул. Незалежності 19, 7, Грушевського, 23, Героїв Майдану, 9, Винниченка, 43, Шевченка-Підгорбунського, 1, Ватутіна, 48-А).

Також в обласній лабораторії досліджувалась вода, яка знезаражується хлором із водогінної мережі на тригалогалогенметани (хлороформ). Встановлено, що вміст їх не перевищує допустимих рівнів.

Якість води із водогінної  мережі, в порівнянні з минулими роками, дещо покращилась. Це пов’язано із погодними умовами та роботами з заміни фільтрів на водоочисних спорудах. Невідповідність води вимогам безпеки напряму пов’язана зі станом водогінної мережі міста, де відбуваються її часті аварійні прориви.

Планова заміна водогінної мережі впродовж багатьох років не проводилась, а водогін існує більше 100 років. Водозабір в основному здійснюється із відкритих водойм річок Гнилоп’ять та Роставиця. Якість води в цих водоймах міняється залежно від кількості опадів, стану водойм, розміщених вище по руслу та застарілих технологій очистки води на водоочисних спорудах.

Назріло питання закінчення будівництва водогону Селище-Козятин з урахування корегування проектно-кошторисної документації. Адже хімічний та бактеріологічний склад підземних вод не міняється, і вода не потребує доочистки, адже її склад оптимальний та безпечний, за винятком перевищення вмісту заліза. Однак проектом передбачена технологія доведення вмісту заліза до допустимих рівнів.

Також міській раді необхідно вирішити питання планового ремонту, знезараження громадських колодязів, які не мають реального власника, відповідального за їх санітарний стан.

Леонід ЯЩУК, завідувач Козятинського міжрайонного відділу лабораторних досліджень

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
09:10 Козятинців запрошують до музею на виставку «Видатні діячі міста» 08:27 Недогледіли: у нашій громаді втопилася дворічна дівчинка 19:43 Збирають гроші на квадрокоптер для наших військових. Долучайтеся 19:00 Договір на ремонт Куликівського хочуть скасувати через суд Від читача 13:47 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 17:15 Зупинки громадського транспорту погані там, де немає господаря photo_camera 16:25 Як козятинські рятувальники розповідали про правила пожежної безпеки у літній період 15:53 Козятинське управління соціальної політики отримало комп’ютерне обладнання 14:20 Дощі з грозами та сильна спека. Якої погоди очікувати найближчими днями? 13:00 Дороги, на яких виводиться з ладу техніка, і здригаються хати photo_camera 11:20 Декоративна подушечка та чавунна м'ясорубка: у фондах козятинського музею поповнення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up