У Флоріанівці живуть європейці

Родина Савранів втілює в життя новітні технології

У Флоріанівці живуть європейці

За енергозбереження мріє кожна українська родина. Та одна справа мріяти, а інша  — запроваджувати енергозберігаючі технології. І приємно, що такий творець є в нашому Козятинському районі. Це Володимир Саврань з села Флоріанівки.

З словами пана Волидимира, все дуже просто.

— А а що тут такого, —  каже він. — Взяв і зробив!

Та за цими словами “взяв і зробив” стоять роки наполегливої праці всього сімейства — його дружини, синів Сергія та Миколи.

А починалося все так.

Ще коли Володимир Никифович працював на залізниці виконробом, поїхали з дружиною Антоніною Іванівною в Англію. Їм сподобалось, що там немає жодного клаптика землі, яка б пустувала. От як тільки повернулись на рідну землю, вирішили з дружиною, що зроблять Європу в Україні.

Купили стареньку хатину в селі Флоріанівка в 2010 році і почали будувати. Європу? Ні! Спочатку житло, на що пішло 4 роки. І за три останні тут побудовано дійсно райське містечко. А чому  для об’єкта діяльності обрали село, а не місто? Тому що в селі більший масштаб для творчості. Будувати можна будь-де, коли є бажання і можливість для творчості. Так стверджує господар.

— Розкажіть про сонячну батарею, що стоїть на даху вашого будинку,— попрохали ми главу сімейства.

 

— Одна секція сонячної  батареї дає три кіловати, — розповідає він. — Щоб вистачило на всі електроприлади, які є в будинку, потрібно поставити ще три таких батареї. За 4 - 5 років затрати окупляться. Це вигідно і екологічно чисто. Енергія сонця безкоштовна і не дорожчатиме. Хіба що тільки її складові.

Ще ми запитали, що за чудо-плита сучасності стоїть на дворі і скільки вона коштує?

— Це я сам робив, — каже пан Володимир, колишній залізничник, який за роками вийшов на пенсію.

— А як ставитесь до реформи на селі, про об’єднання сільських громад?

— А ніяк, — відповів він. — Об’єднаються господарі, буде господарство. Об’єднаються, хто пас задніх, може стати гірше. Головне — бути об’єднаним у своїй сім’ї, в своїй родині. Кожен на своєму місці повинен щось робити потрібне, корисне і бути відповідальним в своїх рішеннях.

Взагалі, на земельній ділянці, яку сім років тому придбала подружня пара Савранів із села Флоріанівки, є багато цікавого. Це, ніби місце для екскурсій.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
09:52 Запит «Гітлер» народивсь 20 квітня або Ленін 22 квітня 09:43 Новини Агро-ліс Козятина - покращать естетичний вид накриття криниці 19:57 На Рівненщині Птича Дубенського . Московський патріархат не дають відспівувати загиблого українського бійця. 18:44 Вірмен у світі 10 мільйонів , з яких третина у Вірменії. Діаспора в Росії, Франції, Ірані, США, Канаді, Україні, Грузії 18:33 Тело сбросили в реку: под Киевом похоронили 28-летнего волонтера Дмитрия Гончаренко, расстрелянного боевиками "ЛНР" 12:27 На ПРБ з’явилися сміттєві баки 12:22 Нова емблема “Моноліта” 12:10 11 медалей привезли інваспортівці 12:02 Методи боротьби зі стресом, які доступні кожному 11:54 Безпринциповість Пристосуванці не проявляють зараз гуманності до Савченко 06:25 Як зліпили зупинку біля училища. фото відео 11:46 Сьогодні - день Ревучої води. Чому потрібно слідкувати за "сваркою" в небі? 11:37 “Громадянська позиція” готова до виборів, хоча ресурси обмежені

Наш співрозмовник — пані Марія Хітрова. Їй 27 років. Із них дитинство (10 років) провела в Козятині.

У середу, 11 квітня, на вулиці Куликівського працівники Козятинської дирекції залізничних перевезень копали лунки під саджанці.

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up