Як випускали юних у нове життя

Як випускали юних у нове життя

У п’ятницю, 23, та в суботу, 24 червня, учні Козятинщини прощалися зі школою. У цей день їм  вручали атестати про середню освіту.

Колишні школярі стали дорослішими. У кожному місті чи районі такий захід відзначають по-різному  У одних є свої традиції і вони не хочуть нічого міняти, інші — завжди прагнуть до чогось нового.

Журналісти газети “RIA-Козятин” відвідали дві сільські школи та стали свідками урочистостей міських шкіл, які пройшли на центральній площі.  

Побачене вразило. Як святкували в школі № 9 села Козятина і в школі -інтерат-гімназії, сподобалося більше. Тут першими дійовими особами були самі випускники. А вчителі показали батькам, чого варті їхні діти і чого вони навчилися за проміжок в 11 років. Найбільш святковим та хвилюючим моментом для кожного випускника було вручення атестату про середню освіту. Це межа між дитинством і дорослим життям. Саме в цей день переплелися радість і смуток, спогади і мрії, дитинство і юність.

Як відзначив директор школи села Козятина Олег Заїчко, він не боїться відпускати своїх випускників у майже доросле життя.

— Куди їх не пошли, вони відзначаються тільки хорошими вчинками, —  сказав Олег Борисович. — Тож у добру дорогу!

Батьки своїм дорослим дітям розстелили рушники. Обсипані зерном та солодощами, юні рушили в ту дорогу, перед якою ще був прощальний шкільний вальс.

У школі-інтернат-гімназії сценарієм правили також випускники. Навчили їх у школі, крім знань, ще й бути  організаторами. Нікого не забули — всіх привітали. Хлопців переповнювала гордість, що вони вже  дорослі. Дівчата світилися від щастя, що накінець на них те святкове вбрання, яке готували, мабуть, ще з осені.

Випускників перед прощальним шкільним вальсом закидали квітами.

Міські випускники збиралися у центральному сквері. Святковою колоною прийшли на головну площу міста. Влада привітала випускників, нагородила медалістів та спортсменів.

А що ж робити тим, хто медаль не отримав, чи в спорті не став лауреатом? Як себе на площі почували ті, хто хотів бачити і чути першу вчительку, чи посидіти в класі?

Звичайно, всі ці заходи у них потім. Коли всі школи зберуться окремо і директори учбових закладів роздадуть недавнім учням атестати про освіту. Але ж святковість такого моменту буде  трохи затьмарена.

Чому ми довіряємо школам навчати дітей, а урочисто відпускати їх потрібно чомусь на площі? Та й практика показує, що саме в масових скупченнях діти втрачають свідомість. От і цього разу двом випускницям потрібна була допомога. Для однієї навіть знадобилась карета швидкої… На щастя, все обійшлося.

 

Випуск школи №9, село Козятин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Школа - інтернат - гімназія

 

 

 

 

 

 

 

Випуск на площі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Школа №1

 

 

 

Школа №5

 

 

Школа - ліцей

 

 

0
0
0
0
Популярне у Козятині Популярне у Козятині
Козятинець на «Lanos» збив пішохода Козятинець на «Lanos» збив пішохода
Козятинській СБУ з бюджету дали 300 тисяч?! Козятинській СБУ з бюджету дали 300 тисяч?! Ці сміливі роботи не щадять нікого Ці сміливі роботи не щадять нікого Матері Матері Влада оголосила війну ФОПам Влада оголосила війну ФОПам
Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up