Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти?

Їсти, щоб жити, чи жити, щоб їсти?

Ще великий Гіппократ вчив: “Ваша їжа має бути ліками, а ваші ліки мають бути їжею.

Полюбіть своє здоров'я більше ніж себе”. Учимося бути здоровими без ліків. Щоб уникнути основної хвороби цивілізації закрепів - щоденно вживайте салати. Із свіжих овочів: моркви, селери, яблук, капусти, заправлені сметаною, або олією.

До моїх рук недавно потрапила книга професора Віктора Циприяна “Харчування та рак”, де докладно подані всі останні наукові розробки щодо зв'язку розвитку пухлини з різними продуктами харчування.

Численні наукові спостереження підтвердили, що зменшують ризик виникнення і розвиток пухлини такі продукти: морква, морська капуста, калина, обліпиха, абрикоси, чорнослив, курага, шипшина, чорниці, всі сорти капусти, буряки, часник, цибуля, баклажани, хрін, гарбузи, редька, крупи (гречка, просо, ячмінь, кукурудза, пшениця, жито) горіхи, квасоля, висівки…

І потрібно відвернутися від ковбасних виробів, консервів, твердих сирів, шинки, солоної риби, хлібобулочних виробів із борошна вищого сорту, солоних маринованих продуктів.

На жаль, їжа сучасної людини може слугувати джерелом різноманітних шкідливих канцерогенних речовин (що зумовлюють рак).

Найпростіший приклад - копчення, обсмажування. Чим простіша їжа, тим вона безпечніша і корисна.

Скажімо, каші - чинник здоров'я і довголіття.

Введення до складу дієти кисломолочних продуктів, особливо йогуртів, знижують ризик виникнення раку кишківника. Успішно займає почесне місце на нашому столі калина - вітамінна подруга до чаю. Яка своїми яскравими червоними ягідками не лише підтримує вас від застуди, а й додасть нам “живої енергії” для підтримки імунітету.

Бо в критичний зимовий період наш імунітет і захисні сили зменшилися.

А ось ще суто наші овочі - гарбуз та всі “родичі гарбузові”. Буряки - наш український женьшень. І не лише в борщі його місце, а й сік з буряків допоможе знизити тиск, а салати, бурякова ікра, завдяки багатому вмісту пектину виведуть шлаки та шкідливі токсичні речовини. А це запобігання інфаркту, інсульту та багатьом грізним недугам.

Забули ми ще про одну скарбничку вітамінів - редьку. Під час посту завжди вживали редьку. Вона допомагала від занепаду сил. Можна викопати і корінь хрону та приготувати чудову приправу, яка й апетит підсилить і додасть вам фітонцидів, які вбивають мікроби і запобігають багатьом недугам.

Тож їжте, щоб жити! Здоров’я вам!

Іван СМОЛИЧ, ветеран праці, лікар

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:14 З веселими естафетами та грамотами: у Козятині відзначили поліцейських офіцерів громад photo_camera 18:21 «Він їм житєєво необхідний»: в бригаду, де служить козятинчанин, збирають кошти на автомобіль 17:42 Ігри, фото-зони, майстер-класи, виставки: що на День захисту дітей підготували у Козятинській громаді 16:43 Наповнювач: види та особливості(Новини компаній) Від читача 14:32 Вітамін С не врятує від застуди і не підвищить вашу енергію 15:40 Дощі та грози обіцяють ближче до вихідних: детальний прогноз на тиждень 13:35 «Бив поклони» окупантам. На Вінниччині викрили ще одного шанувальника злочинної політики кремля 12:22 Більше місяця тому зник в Бахмуті: допоможіть знайти Юрія Сідлецького 11:11 Бойкот сесій продовжується. Депутати вимагають відставки секретаря ради 10:51 З 1 червня зросте тариф на електроенергію. Повідомили на скільки 09:35 Очищення води за допомогою фільтрів: основні вимоги(Новини компаній) 09:23 Діліться щавлем, зеленою цибулею та яйцями: волонтери з Махнівки готують для ЗСУ «зелені» борщі 08:42 Під час нічної ракетно-дронової атаки мешканці Вінниччини чули вибухи — працювала ППО 08:24 Грім 29 травня віщує багатий урожай зерна: про прикмети та заборони 29 травня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up