Чи є коронавірус на Козятинщині і як протидіють йому поширенню ?

Чи є коронавірус на Козятинщині і як протидіють йому поширенню ?
Не всі козятинчани переймаються своєю безпекою. Черга біля банкомату на вулиці Пилипа Орлика

Власні джерела нам повідомили, що COVID-19 нібито виявили у мешканця одного з сіл Козятинського району. У чоловіка легка форма захворювання, тому він лікується вдома. Відповідні служби провели на подвір’ї та вдома дезінфекцію. Кажуть, що чоловік нещодавно повернувся з-за кордону.

Зранку, 1 квітня, ми зв’язалися з головним лікарем ЦРЛ Олександром Кравчуком. На момент нашого дзвінка він проводив нараду з лікарями. Інформацію про результати тестів на коронавірусну інфекцію дав начальник медичної частини Центральної районної лікарні Ігор Грубеляс. Він сказав, що було проведено чотири тести і всі вони, включаючи особу, про яку йшла мова, у козятинчан були негативними.

— Тож станом на ранок, 1 квітня, коронавірусної інфекції ні в кого з жителів Козятинщини лабораторно не виявлено, — сказав Ігор Грубеляс.

Зазначимо, що на сайті Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ у переліку населених пунктів, де виявлено коронавірус Козятина та Козятинського району немає.

 

Як у Козятині протидіють поширенню коронавірусу?

Центральну районну лікарню визначили як медичний заклад першої хвилі, де будуть лікувати хворих на COVID-19. У лікарні є 13 апаратів штучної вентиляції легенів, концентратори кисню та інше необхідне обладнання. Додатково на базі Міської лікарні планують замовити обладнання для підтримки життєдіяльності хворих. Воно буде переносним, тож за потреби його можна буде транспортувати до ЦРЛ.

Інфекційне відділення ЦРЛ облаштоване на 40 ліжок. Дві палати - напівбокс. У лікарні є достатня кількість необхідних медичних засобів: жарознижуючі та антибактеріальні препарати, інфузійні розчини, засоби для дезінфекції тощо.

За кошти, які надійшли на рахунок ГО «Суспільні ініціативи Козятинщини», придбали 300 респіраторів. Двісті з них передали на ЦРЛ.

Для Козятина замовили експрес-тести на виявлення антитіл до коронавірусу. Додатково замовили тести на визначення грипу типу А та В, для того, щоб відрізняти хворих. Зазначимо, що експрес-тести показують позитивний результат лише на 5–7-ий день захворювання. Виявити коронавірус на ранній стадії можна лише за допомогою ПЛР дослідження. Його проводять у Вінниці.

Для ДСНС виділили кошти на закупівлю дезінфікуючих засобів. За минулий тиждень ми вже бачили, як дезінфікували територію біля ЦРЛ, а також вулицю Героїв Майдану. Що стосується знезараження під’їздів багатоквартирних будинків, то цим у нашому місті займається Козятинський лабораторний центр. Це колишня СЕС. Голови ОСББ мають звертатися до лабораторного центру та замовляти послугу самостійно.

Читайте ще:

Слідкуйте за новинами Козятина у Facebook, TelegramInstagram та Viber.

Коментарі (2)
  • Марінка Марінчик

    Не давно було у фейсбуці що медики ЦРЛ просили не байдужих про допомогу!! А щас реско все появилося!!!
  • Наташа Савицкая

    В попередніх статтях шла мова про 15 апаратів штучношо дихання, тут 13..цікаво скільки їх на справді
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up